Hamilelik faslına giriş…

Şimdiii… olay bilindiği üzere 3 faz’a ayrılıyor: hamilelik –doğum ve doğum sonrası. Genelde hamile iken “doğum olayının kendisine” o kadar kafayı takmış durumdayız ki, doğum sonrası ile pek az ilgileniyoruz. Oysa ki, neredeyse herşey doğumdan sonra başlıyor. Yine de biz sırayı takip edip önce hamilelik olayına bakalım:

Hamilelik: Önce şunu bilmek gerek ki herkesin hamilelik ve doğum hikayesi farklı. Bu nedenle birinin hikayesi ve deneyimi bir diğerine uymayabiliyor. Yine de anne adayının ve bebeğin eğer önemli bir sağlık sorunu yoksa hamileliğin son haftalar dışında mutluluk verici ve hoş bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

Düşünsenize ailenize bir birey daha katılmak üzere, onunla tanışmak için sabırsızlanırken onu düşünecek, onu hayal edecek, onu bekleyecek ve onun için hazırlıklar yapacak 9 ay gibi uzun bir süre var önünüzde. Hamile olduğunuz için çevrenizdekilerin ilgisinin, anlayışının ve sizi şımartması da güzel. Ama her zaman durum böyle olmadığında hayal kırıklığına uğramamak gerekiyor. İnsanın alıngan olduğu bu dönemde özellikle eşinizden olağanüstü anlayış beklerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s