Bebek için alışveriş/2.Bölüm: Parayı asıl tüketiciler

Geldik yatırımın asıl yapılacağı, dolayısıyla karar vermenin zor olduğu kısma. Bebek için alışveriş listesindeki “Parayı asıl tüketiciler” bölümüne…Bu bölüm şunları içeriyor:

1. Bebek arabası (puset)

2. Ana kucağı

3. Oto koltuğu

4. Mama sandalyesi 

Bebek arabası: İşte yüzyılımızın önemli sorunlarından biri. Sayısız çeşit, farklı özellikler ve farklı fiyat kategorileri arasından seç seçebilirsen. En iyisi kesin olan ihtiyaçları tanımlamak. Birincisi bebek doğumunun ilk aylarında (6-8 aya kadar) dik oturamadığından yatırılabilen, ve çoğu zaman gezdirilirken uyuya kaldığından dolayı en iyisi “tam yatırılabilen” bir araba almak. Tabii sağlamlığı, uzun süre kullanılabilirliği (kaç kg.ya kadar taşıdığı) hafifliği ve kolay katlanabilirliği de önemli kriterler. Bu konu çok fazla uzatılabilir. Ama biliyorum ki pek çok kaynaktan zaten genel geçer yorumları okuyorsunuz. Ben çok uzatmayıp 2 model önereceğim. Birincisi şu an bizim kullandığımız ve çok memnun olduğumuz model: Maclaren techno xt (Ama bu modelin ayrıca ana kucağı veya oto koltuğu olarak kullanılan portatif bir ünitesi yok)

İkincisi de e-bebekte satılan ve Türkiye pazarına yeni giren bir araba.Katlanınca sırt çantası oluyor. Bebek oturma alanı da çok konforlu. Fiyat-performans açısından makul görünüyor. Markası: Nuna Pepp. Doğumdan itibaren uzun yıllar kullanılabiliyor. Ancak yalnızca sarı rengi mevcut ve aynı bir önceki modelde olduğu gibi ayrıca ana kucağı veya oto koltuğu olarak kullanılan portatif bir ünitesine sahip değil.

http://www.e-bebek.com/pusetler/nuna/nuna_pepp_bebek_arabasi/NUN-1

Bebek arabamızın bir bölümü sökülsün ana kucağı ve oto koltuğu olsun derseniz başka seçenekleri araştırmalısınız. Ama bu modellerin koltuklarının genelde yenidoğana uygun olduğunu ve çok kısa süre kullanılabildiğini unutmayın. Bebek arabasında akılda tutulması gereken tek motto bence şu : “Her tercih bir vazgeçiştir.” Yani hem hafif, hem dayanıklı, hem doğumdan itibaren uzun süre (2+ yaşına kadar) kullanılabilen, hem rahat, hem ekonomik, hem modüler bir model yok. Önceliklerinizi belirleyip karar vermek veya deneme yanılma yoluyla öğrenmek lazım.

Ana kucağı – mama sandalyesi konularına ise bir sonraki yazımda yer vereceğim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s